مطالب پیشنهادی

انتظارات از رئیس آینده فدراسیون فوتبال/ «حاشیه‌زدایی» در اولویت

کارشناس فوتبال ایران با اشاره به حاشیه‌های موجود که در بخش‌های مختلف این رشته وجود دارد، گفت: از رئیس بعدی انتظار می‌رود به بطن فوتبال توجه کند و حاشیه‌زدایی را در اولویت قرار دهد.

حسین عبدی در گفتگو در خصوص انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: امیدوار بودم زودتر از اینها تکلیف رئیس مشخص شود تا تیم‌های ملی بتوانند برنامه ریزی لازم داشته باشند. وی درباره مشکلات به وجود آمده در ماه‌های اخیر به دلیل تاخیر در برگزاری انتخابات تاکید کرد: تیم‌های پایه نیاز دارند خودشان را آماده کنند و باید زیرساخت‌های لازم برای هر یک از رده‌ها انجام شود. آنها بلاتکلیف هستند و مشخص نیست چه استراتژی برای رشد بازیکن در سطح ملی داریم.

عبدی که سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی ایران را نیز دارد تصریح کرد: فدراسیون فوتبال نه تنها باید در داخل کشور مستقل باشد بلکه نیاز دارد در کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا نیز صاحب کرسی شود.

او ادامه داد: تصمیم گیری های کلان برای فوتبال آسیا در چنین نهادهای بین المللی انجام می‌شود. اگر در آنجا نماینده نداشته باشیم قطعاً با مشکلات قبلی باز هم روبرو خواهیم شد. کسی دلسوز فوتبال ایران نخواهد بود و تمام حریفان ما دنبال پیدا کردن نقاط ضعف ما هستند.

عبدی تاکید کرد: فوتبال ایران نیاز به قدرت مدیریتی بالا در داخل و آسیا است. هر یک از نامزدها باید برنامه ویژه ای برای حل مشکلات کوتاه مدت داخل فدراسیون داشته باشد. رئیس فدراسیون باید لابی بین المللی کند.

او درباره انتظارات خود از رئیس آینده فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال نیاز به نگاه ویژه به بطن خودش دارد. باید حاشیه‌ها را از فوتبال دور کرد و نتایج درخشان گرفت. حاشیه زدایی در کوتاه مدت باید مورد توجه قرار بگیرد.

عبدی یادآور شد: آموزش در فدراسیون فوتبال برای ارکان فنی هم باید اهمیت پیدا کند. باید افکار فنی مربیان و بازیکنان را با برگزاری کلاس‌هایی از سوی فدراسیون ارتقا بدهیم. نیاز به برنامه ریزی منسجم در این حوزه داریم.

پیشکسوت فوتبال ایران خاطرنشان کرد: فوتبال ایران دلسوزان زیادی دارد. باید آنها را در فدراسیون جمع کرد تا دیگر هزینه سازی نکنیم و به فکر درآمدزایی با استفاده از توانمندی‌های آنها باشیم. مشکلات زیادی پیش روی رئیس بعدی است اما اگر برنامه داشته باشد می‌تواند راه را برای موفقیت ایجاد کند.

خوش آمدید!

به حساب خود وارد شوید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفاً ایمیل یا نام کاربری خود را جهت بازیابی رمز عبور وارد نمایید